Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 9 października 2022

1.Z dzisiejszej ewangelii dowiadujemy się że tylko jeden z dziesięciu uzdrowionych, obdarowanym niejako nowym życiem przyszedł do nóg PANA, aby podziękować swemu Dobroczyńcy. I tak jest rzeczywiście: Wdzięczność jest pamięcią serc szlachetnych. Na tej Mszy św. dziękujmy zatem, za nowe życie, którego PAN udziela nam podczas Najśw. Ofiary, za Komunie św. w której „poi i oczyszcza nasze dusze”.

Dzisiaj 22 Dzień papieski w którym dziękujemy na Różańcu za św. Jana Pawła II , Patrona rodzin chrześcijańskich. W następną niedzielę zbiórka do puszek na żywy jego pomnik- fundację utrzymującą stypendia dla uboższej a uzdolnionej młodzieży.

Kościół wspomina dziś bł.Wincentego Kadłubka, cystersa, dziejopisarza polskiego, który jako pierwszy nazwał naszą ziemię Rzeczypospolitą.

Na sumie poświęcenie Różańcy dla klasy komunijnej i spotkanie z ich rodzicami.

2.Dzieci pięknie modlą się podczas nabożeństw różańcowych. Dołączmy się do tej wspólnej modlitwy, starsi i młodzież. Owoce tego błagania z Maryją przyjdą w przyszłości.

W tym tygodniu Dzień Edukacji narodowej, zatem w piątek będziemy prosić za nauczycieli i profesorów którzy uczą i wychowują dzieci i młodzież.

3.Wielkie podziękowania za fachowa pracę przy wykończeniu murów przy kościele dla Waldemara G., Józefa L. i Krzysztofa Sz. Pozostaje wykonać barierki zabezpieczające, a do tego czasu proszę o zachowanie ostrożności wokół kościoła, zwłaszcza dzieci.

4.Bóg zapłać za pierwsze ofiary na opał oraz parafianom ze Stanów którzy mnie odwiedzili z ofiarą na kościół i dobrym słowem. W przyszłym roku chcę ich odwiedzić osobiście i podziękować za to że o nas pamiętają i wspierają.

5.Parafia w Czarnym Dunajcu przypomina mającym groby krewnych na cmentarzu dunajeckim o opłatach za groby, zwłaszcza tym, którzy opłaty wnosili w roku 2002 i wcześniej.

W naszej parafii w listopadzie i grudniu będę wzywał opiekunów grobu i poinformuje o opłatach tzw. „pokładnego” na 20 lat.

6.19 października w środę o g.12 podjedzie pod kościół ambulans diagnostyczny z badaniem osteoperozy, płuc i oskrzeli oraz zakwaszenia organizmu. Informacja w gablocie.

7.Bóg zapłać za sobotnie sprzątanie i ofiarę.