Parafia Podczerwone

Ogłoszenia 9 października 2022

1.Dzisiaj słyszymy z ust naszego PANA ,że tylko jeden z dziesięciu obdarowanych zdrowiem- jakby nowym życiem, wrócił , aby podziękować swemu Dobroczyńcy. Ewangelia nie kłamie, wdzięczność jest pamięcią szlachetnego serca. Niech każda niedziela będzie dla nas okazją do wychwalania i dziękowania Jezusowi za nowe życie, którym dzieli się z nami podczas Mszy św. i Komunii która „poi i oczyszcza dusze”.

Dzisiaj wspomnienie bł.Wincentego Kadłubka, cystersa, pierwszego dziejopisarza Ojczyzny, który spoczywa w Jędrzejowie.To on nazwał naszą krainę Rzeczypospolitą.

W 22 Dzień papieski dziękujemy też za św. Jana Pawła II. Ofiary do puszek przeznaczone na stypendia dla zdolnej ale uboższej młodzieży. To jest jego żywy pomnik.

2.Dzieci pięknie modlą się podczas Nabożeństw Różańcowych. Niech dołączą do nich dorośli oraz młodzież, którą rzadko spotykamy na wspólnej modlitwie. Owoce modlitwy z Maryją przyjdą na pewno.

3. W tym tygodniu przypada Dzień edukacji narodowej, w piątek na Różańcu pomódlmy się za nauczycieli i profesorów , którzy uczą i wychowują dzieci i młodzież.

4.Podziękowania dla mężczyzn , którzy wyrównali ściany przy schodach : Waldemarowi G., Józefowi L., Krzysztofowi Sz. Pozostały do wykonania barierki , dopóki ich nie ma proszę dzieci i dorosłych o ostrożność przed kościołem.

5.Bóg zapłać za sobotnie sprzątanie . Dziękuję też za składane ofiary na opał oraz na potrzeby parafii wam oraz tym , którzy przyjechali w ostatnim czasie w odwiedziny ze Stanów i odwiedzili mnie z ofiarami i dobrym słowem. Chciałbym w przyszłym roku ich odwiedzić na obczyźnie , aby im podziękować w imieniu całej parafii, jeśli Pan Bóg pozwoli. Polećmy w dzisiejszym Różańcu Matce Bożej ich teraźniejszość i ich przyszłość.